KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613053
nr 1461 3053
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 53x80, yttermått inklusive ram: 62x88 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:40:03